حراج سکه بهار آزادی در بانک کارگشایی ادامه دارد

حراج سکه بهار آزادی در بانک کارگشایی ادامه دارد

امروز در خبرها آمده بود یک هفته پس از آغاز پیش فروش سکه در شعبه های بانک ملی ایران به روش جدید، برگزاری جلسات حراجی در بانک کارگشایی از امروز متوقف شد.
در همین پیوند، مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران عصر شنبه گفت: با توجه به شرایط بازار و تعادل قیمتی سکه بهار آزادی و طرح پیش فروش سکه با مواعید شش ماهه و یک‌ساله، اکنون استقبال زیادی از خرید در بانک کارگشایی نمی شود، از این رو ممکن است با اطلاع رسانی قبلی، تعداد روزها یا زمان عرضه سکه و حراج را کاهش دهیم.
به گزارش تارنمای بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، «مسعود رحیمی» اضافه کرد: تا زمانی که سکه بهار آزادی متقاضی داشته باشد عرضه سکه از طریق حراج در بانک کارگشایی ادامه می یابد.
به گفته وی، تاکنون نزدیک به 200 هزار سکه تمام بهار آزادی و بیش از 150 هزار سکه نیم بهار آزادی از طریق حراج در بانک کارگشایی به متقاضیان عرضه شده است.
بانک مرکزی از چهارم آذر ماه امسال با هدف تخلیه حباب قیمت سکه از بازار، حراجی سکه را در بانک کارگشایی بانک ملی آغاز کرد و در این مدت جلسات حراجی در نوبت عصر روزهای زوج هر هفته برگزار می شد.
در ابتدای اجرای طرح پیش فروش سکه که هشت روز کاری انجام شد، سکه تمام به صورت پرداخت ودیعه 10میلیون ریالی در سررسیدهای 6 ماهه و یک ساله انجام می شد و با احتساب تخفیف 4 و 9 درصدی، باقیمانده قیمت سکه ها در زمان سررسید دریافت می شد.
در طرح پیشین بیش از 56 هزار قطعه سکه پیش فروش شد.
در شیوه جدید که از بیست و هشتم بهمن اجرا شد، بابت هر سکه، برای دوره 6 ماهه 14میلیون ریال و برای سررسید یکساله 13 میلیون ریال به طور نقدی پرداخت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *